top of page
ukwiecone-zakatki-szafszawan-maroko-szeroki-kadr.jpg

MAROKO KRÓLESTWO ŚWIATŁA

 LOWETRAVELSADVENTURES4x4 

Z NAMI ZOBACZYSZ WIĘCEJ

Już od ponad pięciu lat planujemy i organizujemy wyprawy 4x4. Są one niestandardowe, pełne przygód, nowych doznań i niesamowitych wrażeń. Lubimy poznawać i eksplorować z szacunkiem zarówno do ludzi jak i do miejsc, do których się wybieramy. W związku z czym możemy doradzić, polecić i stworzyć idealną wyprawę dla Ciebie. Wybierz kierunek i  program, który odpowiada Twoim wymaganiom i przygotuj się na przygodę, której nigdy nie zapomnisz.

Maroko-najwieksze-atrakcje.jpg

MAROKO

Wyrusz po swoją kolejną przygodę

Maroko, górzysty kraj zachodniej Afryki Północnej, leżący bezpośrednio za Cieśniną Gibraltarską od Hiszpanii.

Maroko było przedmiotem ekstensywnej migracji i od dawna jest miejscem zamieszkania społeczności miejskich, które pierwotnie zostały zasiedlone przez ludy spoza regionu. Kontrolowany przez Kartaginę od wczesnych lat region ten był później najbardziej wysuniętą na zachód prowincją Cesarstwa Rzymskiego. Po podboju arabskim pod koniec VII wieku n.e. szerszy obszar Afryki Północnej stał się znany jako Maghrib (arab. „Zachód”), a większość jego mieszkańców przyjęła islam. Kolejne królestwa marokańskie cieszyły się wpływami politycznymi wykraczającymi poza regiony przybrzeżne, aw XI wieku pierwsza rodzima dynastia Amazigh z Afryki Północnej, Almorawidzi, przejęła kontrolę nad imperium rozciągającym się od andaluzyjskiej (południowej) Hiszpanii po części Afryki Subsaharyjskiej. Próby Europejczyków ustanowienia stałych przyczółków w Maroku, które rozpoczęły się pod koniec XV wieku, zostały w dużej mierze odparte, ale później kraj ten stał się przedmiotem polityki wielkiego mocarstwa w XIX wieku. Maroko zostało ustanowione francuskim protektoratem w 1912 roku, ale odzyskało niepodległość w 1956 roku. Dziś jest to jedyna monarchia w Afryce Północnej.

Jesteśmy 
LoweTravelsAdventures4x4

LoweTravelAdventures4x4 słynie z organizowania wyjątkowych, szytych na miarę podróży. To, co zaczęło się w 2018 roku, szybko przekształciło się w godną zaufania Agencję Wyprawową, która zaplanowała i zrealizowała już dziesiątki udanych wypraw nie tylko po Islandii i Maroku, w czym się specjalizuje, ale także po innych krajach.

Podróżujemy w małych kameralnych grupach samochodami terenowymi TOYOTA LAND CRUISER, od lat cieszącymi się swoją niezawodnością w trudnych warunkach terenowych, dzięki czemu docieramy wszędzie tam gdzie inni nie są w stanie dojechać.

Niezależnie od tego, czy marzysz o podróży poślubnej w tropikach, rodzinnej albo przyjacielskiej wyprawie inspirowanej naturą, czy też krótkim weekendowym wypadzie, jesteśmy tutaj by zorganizować Ci niezapomnianąi bezproblemową podróż.

MAROKO 2022.11-33.jpg

POCZUJ SMAK PRAWDZIWEJ PRZYGODY

Mapa-i-kompas-1536x564.jpg

WYMYŚL WYPRAWĘ I UZYSKAJ JEJ WYCENĘ 

JEŻELI CHCIAŁBYŚ ZWIEDZIĆ JAKIŚ INNY KRAJ I NIE MASZ CZASU ZAPLANOWAĆ SWOJEJ WYPRAWY, POWIEDZ NAM O TYM, POMOŻEMY CI TO WYCENIĆ I ZREALIZOWAĆ. 

Dziękujemy, że do nas napisałeś

WASZE CHWILE SPĘDZONE Z NAMI

Cenimy Wasze wspomnienia, dlatego zależy nam na tym by były one jak najlepsze.

Wasze wspomnienia to nasze wspomnienia.

GALERIA 

subskrybuj

Dziękujemy za subskrypcję

bottom of page